Wat is een Keto dieet?

In de meeste gevallen als mensen bezig zijn met een keto dieet zijn ze vaak bezig met het verliezen van gewicht. Zo’n dieet is heel effectief maar vraagt veel discipline, het kan namelijk een best zwaar dieet zijn en je moet ook met veel dingen rekening houden. Ik ga zo goed mogelijk aan jou uitleggen wat je kan verwachten als jij van plan was om hiermee te beginnen en waar je sowieso rekening mee moet houden. Het wordt vaak gebruikt voor afvallen maar vroeger was dit eigenlijk niet het doel van dit dieet, wist je dat het vroeger namelijk vooral werd gebruikt als behandelmethode bij epilepsie bij kinderen? En dit was vooral in de gevallen bij kinderen die echt last hadden van heftige epilepsie. Tegenwoordig is dat dus niet meer zo het keto dieet wordt nu namelijk vooral gebruikt omdat het vele gezondheidsvoordelen heeft. Zo’n koolhydraatarm dieet kan er namelijk voor zorgen dat dat jij een betere effectieve hersenwerking hebt en ook meer energie, je krijgt van dit dieet een langdurig verzadigd gevoel én betere cholesterolwaarden. Heb jij bijvoorbeeld diabetes, dan ben je vast wel bekend met cholesterol problemen en vast nog wel meer. Je kan wel begrijpen dat zo’n dieet dan zeker goed is voor je bloedsuiker spiegel.

 

Waarom val je nou zo snel af als je bezig bent met dit dieet? 

Zo’n keto dieet, je kan er zeker wel over zeggen dat het een effectieve werking heeft als je bezig bent met afvallen. Je zult in de eerste weken vooral merken dat je veel afvalt, het is namelijk niet vreemd om in de eerste week al vier kilo af te vallen. De oorzaak hiervan is vooral omdat je dan ontzettend veel vocht verliest, je lichaam bestaat namelijk voornamelijk uit vocht en dat tikt in de kilootjes ook wel aardig omhoog. Als je bezig bent met dit dieet is het namelijk ook super belangrijk om voldoende te drinken. Als je hiermee bezig bent kan je ervan uit gaan dat je ongeveer per week een kilo tot een halve kilo afvalt dit is zelf wel afhankelijk van je eigen lichaamsgewicht.